Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Слабоалкогольні коктейлі

Останні декілька років все частіше і частіше на вулицях міст стали з'являтися молоді люди (багато з яких явно неповнолітні) з кольоровими банками в руці. Ці банки містять не пиво, не лимонад і не сік. У них – слабкоалкогольний енергетичний напій. До складу цього своєрідного коктейля входять тонізуючі речовини, найчастіше кофеїн, алкоголь, безліч різних хімічних смакових добавок і ароматизатори.

Слабоалкогольний коктейль Jaguar

Підступність слабкоалкогольних коктейлів полягає в тому, що вони початково орієнтовані на молодіжну групу населення. Про це говорить і забарвлення тари, і смакові якості, і сама реклама коктейлів. Крім того, вони не викликають захисного блювотного рефлексу у підлітків (як горілка) і не мають початкового відштовхуючого смаку (як пиво).

Для того, щоб подавити захисний блювотний рефлекс етиловий спирт в них захований за ширмою інших смакових добавок і додавання вуглекислого газу.

Смак яблука, лимона, грейпфрута, газування – все це маскує смак алкоголю і формує у підлітка стереотип, ніби то слабкоалкогольний коктейль мало чим відрізняється від звичайних газованих слабкоалкогольних напоїв. Відповідно, поступово коктейль замінює звичайні напої і служить вже просто для вгамовування спраги.

Вміст алкоголю в таких коктейлях коливається від 5 до 12 відсотків, що ставить їх в один ряд з міцним пивом. Іншими словами, одна півлітрова банка, наприклад Джин-Тоніка, прирівнюється до 0,70 л. світлого пива або до 50-80 грамів горілки. Адже багато підлітків за вечір випивають по 4-5 таких банок. Щодня. Місяць за місяцем. Таким чином, непомітно для самого підлітка, формується спочатку психічна, а через рік-два і фізична залежність від алкоголю.

Але алкоголь не єдиний вражаючий чинник в слабкоалкогольному коктейлі. Після їх масової появи на ринку різко збільшилася кількість підлітків на прийоми в гастроентерологічні відділення поліклінік. Причина – проблеми з підшлунковою залозою або, кажучи медичною мовою, панкреатит, який викликається всіма тими хімічними смаковими добавками, ароматизаторами і консервантами, які містяться в коктейлі. Також сильно страждають нирки і печінка.

Ще одна небезпечна речовина в енергетичному слабкоалкогольному коктейлі – кофеїн. В одній банці коктейля міститься стільки ж кофеїну, скільки містить чашка міцної натуральної кави. Тобто, при вживанні двох-трьох банок напою протягом однієї години, серцево-судинна система починає працювати режимі перевантаження, що вкрай негативно позначається на її стані.

Останнім часом в Росії знято декілька цікавих документальних фільмів, що грунтуються на результатах досліджень про дію алкоголю загалом і слабкоалкогольних коктейлів зокрема, на організм підлітків. Деякі з цих фільмів доступні для завантаження на нашому сайті.

Будьте тверезими і здоровими!Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.