Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Свято та алкоголь

Одним з найстійкіших і найбільш руйнівних алкогольних стереотипів, відвіку закладених в свідомість російського народу, є переконання, нібито веселе свято неможливе без вживання спиртних напоїв: пива, вина, горілки.

Свято та алкоголь

Цей «веселий» стереотип знайшов своє віддзеркалення в численних піснях і приказках:

«Ой, вино, вино, вино! Воно на радість нам дано!»
         «Вино веселить молодість, укріплює зрілість, зігріває старість»
         «Горілочка народ здоровить і розмову веселить» та багато інших.

Більш того, в сучасній рекламі алкоголь підноситься як незамінний атрибут веселого проведення часу. Що, в деякій мірі, дійсно так. Проте справжню причину цієї незамінності виробники алкоголю вважають за краще не афішувати.

Отже, чи можливе веселе свято без алкогольних напоїв? І якщо можливе, то чому переважна більшість людей в святкові дні все одно випивають? Для повнішого розуміння питання необхідно визнати, що алкоголь не тільки поступає в організм ззовні, але і, в невеликих кількостях, виробляється самим організмом. Такий алкоголь називається ендогенним. Він синтезується в нижніх відділах шлунково-кишкового тракту і бере участь у внутріклітинних обмінних процесах. За добу в людському організмі виробляється близько 10-12 грамів чистого спирту. Проте, внутрішній алкоголь не проявляє своїх токсичних властивостей, оскільки він діє в з'єднанні з деякими іншими речовинами.

Важливими властивостями ендогенного алкоголю є його участь в процесах синтезу ендорфінів (гормонів щастя) і енергетичному обміні на клітинному рівні. Тобто внутрішній алкоголь, у здорової людини, визначає рівний душевний стан, гарний настрій, бадьорість і ясність мислення.

Під час надходження алкоголю ззовні обмін речовин порушується, а вироблення внутрішнього алкоголю пригноблюється на тривалий період. На думку доктора медичних наук, заслуженого лікаря РФ Г.И. Грігорьева, вживання одного келиху шампанського зменшує вироблення ендогенного алкоголю на 20 відсотків приблизно на місяць. І весь цей місяць організм вимагатиме нову дозу спиртного, що б заповнити нестачу внутрішнього алкоголю.1 2


Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.