Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Алкоголізм. Перша стадія.

З медичної точки зору, алкоголізм – це непереборна і неконтрольована тяга до алкоголю, обумовлена психофізичною залежністю від нього. Також така тяга призводить до широкого спектру психічних розладів і змін особистості.

Тяга до алкоголю - перша стадія алкоголізму

Значний час з алкоголізмом ототожнювали також і термін «пияцтво», вважаючи, що п'яниця це людина хоч і залежна від алкоголю, але ще не є алкоголіком. Проте, в останній редакції міжнародної класифікації хвороб, термін пияцтво був виключений з переліку захворювань.

Алкоголізм умовно підрозділяється на 3 стадії, кожну з яких ми розглянемо в наших статтях.

Треба визнати, що алкоголіків третьої стадії кожний з нас бачить нечасто. Звичайно це брудні, такі, що опустилися люди, які повністю деградували в усіх відношеннях. З профілактичної точки зору, вони несуть навіть деяку користь суспільству – перехожі і, особливо, діти, углядівши такого алкоголіка починають замислюватися про негативні наслідки вживання алкоголю.

Хоча, профілактичне значення таких ось «наполовину живих» прикладів поступається під натиском щоденної реклами пива, вина, слабкоалкогольних коктейлів і інших алкогольних напоїв, що вкрай загострило проблему масового вживання алкоголю в сучасній Росії.

На сьогоднішній день за даними міністерства охорони здоров'я Росії, регулярно вживають алкоголь 90 відсотків жителів країни. З них більше 80 відсотків вже мають першу стадію алкоголізму. До речі, цю цифру без значних коректувань можна спроектувати і на багато інших країн пострадянського простору.

«Не може бути» - заперечить багато хто. Адже неможливо стати алкоголіком «культурно» випиваючи пару разів на тиждень? Проте це думка пересічного громадянина. А ось чим керуються лікарі:

Первая стадія алкоголізму характеризується наступними ознаками:

1. Виникнення тяги до алкоголю.
      Тяга до алкоголю легко бачиться, що називається, «неозброєним оком». У залежної людини спостерігається підвищення настрою в передчутті випивки і наявність відчуття дискомфорту при її відсутності. Сплески тяги до алкоголю зазвичай викликаються різними святами і т.п. Тобто наявністю якого небудь приводу.

2. Зниження контролю над кількістю випитого.
      Якщо на самому початку алкогольної «практики» чоловік здатен легко контролювати кількість алкоголю, що вживається, і не виходити за межі легкого сп'яніння, то при виникненні першої стадії алкоголізму цей контроль слабшає. Все частіше і частіше за чоловік починає напиватися до середньої і важкої стадії сп'яніння, що є прямою дорогою до другої стадії залежності.

3. Підвищення стійкості до алкоголю.
      Основной симптом такої підвищеної стійкості – втрата захисного блювотного рефлексу. До речі, при діагностуванні алкоголізму, ця ознака є одним з основних при ухваленні відповідного рішення.

Додатковою, але не обов'язковою ознакою першої стадії алкоголізму, є також провали в пам'яті після рясних узливань.

Виявивши у себе будь-який з вищезгаданих симптомів – задумайтеся: куди веде ця стежина?Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.