Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Алкоголізм. Друга стадія.

Друга стадія алкоголізму розвивається через три-п'ять років після першої і може тривати все життя, що залишилося (звичайно, якщо не перейде в третю).

Похмілля - ознака другої стадії алкоголізму

Найбільш яскравою ознакою другої стадії, що почалася, разом з посиленням вже наявних симптомів (зникнення блювотного рефлексу, втрата контролю за кількістю випитого і т.д.), є поява абстинентного синдрому. Інакше кажучи – похмілля.

Похмілля є станом організму після сильного отруєння його етиловим спиртом (алкоголем) і продуктами його подальшого розпаду. Абстинентний синдром характеризується нудотою, блювотою, сухістю в роті (це від зневоднення організму), крайньою сприятливістю до світла і шуму, болями в різних частинах організму.

Крім того, похмілля, що традиційно сприймається з поблажливістю, в деяких випадках може приводити до дуже серйозних наслідків – тривалих запоїв, порушень роботи центральної нервової системи (судорожні припадки, галюцинації, напади «білої гарячки») і навіть проблем з серцево-судинною системою які несуть пряму загрозу життю.

Ще однією ознакою другої стадії алкоголізму є те, що алкоголь починає брати участь в обміні речовин і, таким чином, формується фізична залежність від нього. Тепер людина п'є не для того, щоб отримати задоволення, а для того, щоб зняти втому, апатію і депресивний настрій, в якому алкоголік перебуває значну частину часу.

Для алкоголіка, що знаходиться на другій стадії алкоголізму, алкоголь, в списку життєвих пріоритетів висувається на перше місце, а робота, сім'я, діти і друзі відсовуються на другий план. Інакше кажучи, життя без алкоголю починає здаватися безглуздим.

На цій стадії захворювання все ще можна кинути пити. І деяким це вдається, особливо на тлі проблем із здоров'ям і особистим життям. Проте абсолютно необхідною умовою остаточного виліковування від алкоголізму є повна і категорична відмова від випивки, оскільки прийом будь-якої дози алкоголю практично неминуче призведе до рецидиву захворювання у важчій формі.Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.