Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

ЧОМУ ДІТИ П'ЮТЬ?

Чому у дитини або підлітка виникає бажання спробувати алкоголь? Відповідь на це питання не така важка, як здається. Адже алкоголь супроводжує більшість з нас з самого народження.

П'яна школярка

Пройдемо шлях від народження дитини до перших алкогольних проблем разом:

Народження

Батько, що випив келих шампанського (щонайменше) з приводу народження сина, бере на руки новонароджену дитинку. Малюк відчуває батьківську любов, тепло та ласку, йому добре та затишно, але, разом з тим від відчуває й пари алкоголю, що йдуть від тата. Швидко формується умовний рефлекс - якщо відчуваються запах алкоголю, це значить будет добре, тепло й затишно.

Дитинство

Під час сімейних свят на стіл виставляються яскраві пляшки з алкоголем. Мама і тато з них пьють та стають веселішими. Свята супроводжуються подарунками, веселощами, радісними миттєвостями для дитини. Формується стереотип - якщо на столі є пляшки з алкоголем, це означає що це є свято. А свята дітям подобаються.

Школа

В школі у підлітка з'являється прагнення до самоствердження у колективі. Йому хочеться щоб з ним рахувалися. Хочеться стати дорослішим. А "дорослість" у свідомості підлітка це коли дозволяється те, что не дозволено дітям. У нашому випадку це алкоголь. Хоча батьки і забороніють, але ж самі пьють! Та і з екрана телевізора постійно твердять, що "справжнє" життя без пляшечки пива неможливе. І підліток, подавляючи у собі рефлекс блювоти, вперше пробує алкоголь.

Юність

Регулярне вживання пива у компаніях старшокласників або студентів входить у звичку. Тепер, такі компанії, розпиваючи алкогольні напої в парках та на вулицях, самі стають прикладом для маленьких дітей, які бачать, що "дорослі дяді пьють". В цей період починаються проблемі зі здоров'ям: дисбактеріоз, початкові стадії пивного алкоголізму, порушення обміну речовин. І це тільки перші ластівки.

І через декілька років, створивши свої сім'ї, ці хлопці будуть знову і знову брати на руки своїх новонароджених дітей та дихати на них алкогольними парами. А ще через десять років раптом здивуються, чому їх діти п'ють?

Коло замкнулося.Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.