Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Наслідки жіночого алкоголізму (частина 1)

Наслідки жіночого алкоголізму (найближчі і віддалені, прямі і непрямі) різноманітні та вкрай несприятливі.

Розпад сім'ї

Прямим наслідком алкоголізму є погіршення здоров'я і зниження працездатності хворої, корінна патологічна перебудова особи, внаслідок чого рушійною силою поведінки і мотивами активності стає алкогольний інтерес, потяг до систематизованої алкоголізації, прагнення до придбання алкогольних напоїв. Турбота про сім'ю, дітей і близьких людей, робота, інші інтереси відсуваються на другий план або втрачаються зовсім. Відбувається перебудова так званої ієрархії мотивів поведінки. Разом з цим наростає патологія внутрішніх органів, різні ускладнення, аж до ризику передчасної смерті від алкогольної інтоксикації або іншого захворювання, що остаточно підриває ослаблені вольові ресурси особи.

Безпосереднім наслідком пияцтва та алкоголізму жінки може бути розпад сім'ї, погіршення її матеріального становища і умов виховання дітей. Нині з вини жіночого пияцтва і алкоголізму здійснюються понад 20% розлучень. З цієї ж причини досить часто народжуються мертві і нежиттєздатні діти, діти з грубими мозковими дефектами і різною потворністю («алкогольний синдром плоду»), з підвищеною нестійкістю до інфекцій, зі схильністю до зараження в перші дні життя. Останніми роками такі діти нерідко гинуть від сепсісу, заражаючись в перші дні після свого народження внутрішньолікарняною стафілококовою або іншою інфекцією.

Стали часто поступати в психіатричні лікарні діти з віддаленими медичними і соціальними несприятливими наслідками материнського алкоголізму. Ці наслідки проявляються поганим станом здоров'я або неправильною поведінкою.

Досить часто у батьків, хворих на алкоголізм, дітям властиві не лише ознаки розумового недорозвинення, але і асоціальні форми поведінки. Тут позначаються порушення нормальної функції головного мозку у дитини у внутріутробний період за рахунок хронічної алкогольної інтоксикації матері і несприятливих умов сімейного виховання (пияцтво в сім'ї, скандали, бездоглядність дітей і т. п.). Це є наслідком біологічної і психотравмуючої дії матері і індукуючого впливу її на дитину, а також некритичного копіювання дитиною поведінки батьків.

Негативного впливу завдають нерівність відношення до дитини (ласка - грубість), прагнення відбутися від неї (направити до дитячої виховної установи, покласти на тривале лікування в лікарню), неадекватність виховних прийомів - докори, загрози, що викликають настороженість дитини, страх і т. п. Дитина, що росте і виховується в алкогольній сім'ї, усвідомлено або неусвідомлено, вільно або мимоволі вбирає особливості сімейної атмосфери, поведінки батька і матері.

Далі буде...Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.