Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Наслідки жіночого алкоголізму (частина 2)

Звертає на себе увагу той факт, що стали часто зустрічатися дівчата з асоціальними формами поведінки, що буквально копіюють поведінку своєї хворої алкоголізмом матері, особливо в сексуальній сфері - те ж пияцтво, ті ж безладні сексуальні зв'язки. У них вже в 15-17 років можна говорити про повністю сформовану психопатію, зі схильністю до систематичного вживання алкогольних напоїв, до безладних сексуальних зв'язків і інших асоціальних форм поведінки. Ось типовий приклад.

П'яна дівчина

Учениця ПТУ 17 років доставлена в психіатричну лікарню з реанімаційного відділення міської лікарні після надання медичної допомоги з приводу отруєння ліками (прийняла 50 пігулок еленіуму), нібито з метою самогубства. В період перебування в лікарні з'ясувалося, що проти неї порушена кримінальна справа за звинуваченням у крадійстві, зберіганні і продажі краденого, звідництві і проституції, що вона труїлася не з метою самогубства, а щоб уникнути відповідальності. Повідомила, що живе з матір'ю. Батько і мати хворі на алкоголізм, кілька років тому розійшлися. Мати часто міняє роботу, продовжує пиячити, приводить додому коханців, не соромиться присутності дочки. Сама хвора вживає алкогольні напої і палить з 9-10 років. У школі вчилася погано, не готувалася до занять, часто пропускала уроки. Батьки то не звертали на неї уваги, то жорстоко карали, через що вона втікала з будинку, бродяжила (ночувала у подруг або на вокзалі). Час проводила в компанії таких же підлітків. З 12 років живе статевим життям. Насилу закінчила 8 класів, поступила в ПТУ, але вчитися не хоче, часто пропускає заняття. Повідомила, що в компанії пробувала наркотики, але віддає перевагу алкогольним напоям, до яких відчуває потяг і бажання похмелитися. У нетверезому стані неодноразово різала бритвою руки (на лівому і правому передпліччі безліч поверхневих старих шкірних рубців після порізів).

У відділенні трималася вільно, незалежно, часом зухвало, грубила медичному персоналу, бравувала своїм способом життя, змінити його не висловлювала наміру. Без ніяковості розповідала про свої численні інтимні зв'язки.

На жаль, випадки, коли дочка в соціальній поведінці йде по стопах хворої на алкоголізм матері, стали нерідкими. У цих покинутих матір'ю дітей (дівчаток і хлопчиків) спочатку бувають епізодичні відходи з будинку, як реакція протесту, потім по наслідуванню починається вживання алкогольних напоїв і наркотиків, формується почуття байдужості і навіть презирство до норм пристойності, особливо до нормальної поведінки однолітків. Потрапляючи у відповідні компанії, вони поступово втрачають почуття міри, внаслідок чого нерідко стають правопорушниками.

Слід звернути увагу і на такий наслідок жіночого пияцтва і алкоголізму, як нервові і психічні розлади у дорослих дітей в результаті важких переживань і почуття сорому перед оточенням із-за соціально непристойної поведінки матері, домашніх скандалів і т. п.

Такі деякі найбільш поширені наслідки жіночого пияцтва і алкоголізму. Насправді вони ще різноманітніші, численніші і несприятливіші. Фактично навряд чи можна знайти випадки жіночого алкоголізму, як і чоловічого, які не супроводжувалися б якимись несприятливими наслідками, починаючи з власної загибелі від перепою (отруєння смертельною дозою алкоголю) і закінчуючи зламаною долею дітей, створенням у них передумов (за рахунок алкогольної спадковості) для виникнення епілепсії, шизофренії і інших важких психічних захворювань.Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.