Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Емансипація - як одна з причин жіночого алкоголізму

За останнє десятиліття гостро постало питання про пияцтво і алкоголізм не лише серед чоловіків, але і серед жінок. В результаті виник ряд складних медичних і соціальних проблем, які необхідно вирішувати, оскільки від цього залежить здоров'я майбутніх поколінь.

Емансипація - одна з причин жіночого алкоголізму

Сьогодні жінок лікують від алкоголізму і алкогольних психозів досить часто. Значить, щось сталося в суспільній свідомості, що врешті-решт привело до «рівноправ'я» чоловіків і жінок у вживанні алкогольних напоїв, в палінні і т. п., а в середовищі дівчат, особливо підлітків, - навіть до бравади нетверезим станом, своєю «незалежністю».

На нашу думку, дискусії, що ведуться останнім часом про рівноправ'я жінок, порушують вже не принципові питання (про нерівність, неповноцінність жінок може думати тільки психологічно неповноцінна людина), а часом надумані - сферу міжособових стосунків, внутрісімейних прав і обов'язків (хто повинен прати, займатися прибиранням і т. п.), а в результаті виросли покоління молоді з паразитичними схильностями, багато представників якої хочуть бути «рівноправними», «вільними» від сімейних обов'язків і навіть від дітей.

Впродовж попередніх століть і тисячоліть жінки відігравали важливу роль у вирішенні суспільних і сімейних питань. На них трималося домашнє господарство, вони стояли на варті сімейних традицій, сімейної і суспільної моралі. Жінки, поза сумнівом, були активними організаторами і учасниками різних свят, ритуальних обрядів, інакше кажучи вони мали безпосереднє відношення і до підтримки алкогольних звичаїв. Не слід думати, що жіноче пияцтво - це лише породження нашої епохи. Воно йде з глибин історичного розвитку людства.

Жіноче пияцтво і жіночий алкоголізм з медичної і соціальної точок зору особливо небезпечні, оскільки жінка завжди і скрізь залишається матір'ю, годувальницею і вихователькою своїх дітей, хазяйкою будинку, хранителькою сімейних традицій, сімейного вогнища. У нашому суспільстві жінка має рівні права з чоловіком, може придбавати практично будь-яку спеціальність, мати будь-яку посаду і успішно займатися підприємницькою діяльністю. В той же час вона залишається жінкою-матір'ю, що дає життя новим поколінням. Від неї в значно більшій мірі залежить здоров'я і соціальне благополуччя дітей. Саме тому необхідно особливо оберігати жінок від пияцтва, алкоголізму і наркоманії.

Треба відмітити, що однією з головних причин збільшення числа випадків жіночого алкоголізму, є той факт, що у багатьох сім'ях дівчат з дитинства психологічно настроюють на гіперемансипованість, тобто фактично на винятковість свого положення, вседозволеність з усіма витікаючими звідси наслідками (сексуальна розбещеність, подружня невірність, пияцтво, алкоголізм, наркоманія і т. п.) свободу від будь-яких домашніх робіт і життєвих обов'язків, на професійний кар'єризм, зневажливе відношення до сім'ї. А у результаті ми отримуємо збільшення кількості самотніх жінок дітородного віку (відповідно і числа самотніх чоловіків), жінок-одинаків з дітьми, розлучених жінок з дітьми, тобто жінок з невлаштованим особистим життям. Збільшується кількість жінок, що палять і вживають алкоголь, зменшується народжуваність. В результаті виникають нові складні демографічні, соціально-психологічні і медичні проблеми.Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.