Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Особливості жіночого алкоголізму (частина 2)

Дівчата та жінки, що спиваються спочатку не є активними призвідниками випивок, але і не в змозі активно протистояти спокусі, пасивно «пливуть за течією», одночасно соромлячись і бравуючи. Упродовж 2, 3, 5 років повністю формується алкоголізм з патологічним потягом, втратою кількісного і ситуаційного контролю (втрачаються почуття міри і місця), з безсоромністю і підкресленою грубістю, вульгарністю в поведінці. Віками люди привчалися дивитися на п'яну жінку із засудженням, огидою, як на щось протиприродне, і це штовхало таких жінок на пияцтво поодиноке або у вузькому крузі. Проте у наш час почастішали випадки відкритого пияцтва жінок, пияцтва з бравадою.

П'яна жінка

Однією з особливостей жіночого алкоголізму є прискорений його розвиток, швидше і помітніше зниження волі, тонкості і диференційованості емоційних переживань, естетичних, етичних і моральних установок. Інтереси набувають чисто низинного, тваринного характеру, зникає почуття занепокоєння і турботи про дітей і близьких, про благополуччя сім'ї і справ на виробництві. У картині похмільного синдрому часті депресивні риси з суїциїдальними спробами і самоушкодженнями, а в стані сп'яніння - істеричні форми поведінки із зухвалим сміхом, цинічними жартами, сексуальною розбещеністью, агресивністю і т. п.

Хвора на алкоголізм жінка ще небезпечніша, ніж п'ючий чоловік, оскільки вона повністю порушує увесь сімейний устрій, спотворює душі дітей. Помітно, що в таких сім'ях діти ще частіше стають алкоголіками.

Картина і перебіг жіночого алкоголізму значною мірою залежать від віку, освіти, професії, психологічної характеристики і виховання. Дівчата і молоді жінки, виховані в сім'ях з твердими моральними принципами і зайняті цікавим для них навчанням або роботою, якими вони дорожать, можуть втягнутися в алкоголізацію, лише знаходячись тривалий час в «алкогольно-емансипованій» групі. Такі випадки спостерігаються досить часто. Часто вони за власною ініціативою звертаються за медичною допомогою. Після консультації з фахівцем, усвідомивши небезпеку наростаючого патологічного потягу до алкоголю, вони, як правило, самостійно, вживаючи рекомендовані ліки, намагаються здолати його. Більшості хворих вдається добитися цього, особливо на першій стадії алкоголізму.

Дівчата з психічною і моральною нестійкістю в алкоголізованому середовищі спиваються швидко, безрозсудно і безповоротно, без рішучої установки на лікування. Згоду на лікування дають, як правило, під тиском обставин (загроза залучення до примусового лікування і т. п.), відносяться до нього пасивно, формально, тому ефективність лікування низька. Психологічне положення у них залишається дуже складним - після виписки з наркологічного або психіатричного стаціонару вони потрапляють в колишню побутову і виробничу ситуацію з тими ж приятелями і знайомими, які піддають кепкуванням і сумнівам сенс проведеного лікування. Цього випробування і алкогольної спокуси багато хворих не витримують, починають пити.

Далі буде...Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.