Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Особливості жіночого алкоголізму (частина 3)

Деякі хворі поступають на лікування від алкоголізму, що виник вже після 50 років, хоча і прийнято вважати, що в цьому віці алкоголізм не розвивається. Звичайно це самотні жінки, або ті, у яких немає нормальних стосунків зі своїми дорослими дітьми, що вживали алкогольні напої і раніше.

Лікування від алкоголізму

Такі жінки матеріально забезпечені, але морально їм дуже важко, тому самостійно або з такою ж самотньою знайомою вони починають випивати все частіше і частіше аж до виникнення справжнього алкоголізму (упродовж 2-3 років). Характерний швидкий розвиток недоумства - різко падає пам'ять і кмітливість, критика до свого стану, воля до одужання від алкоголізму. Ці хворі в спілкуванні з іншими вульгарні, цинічні, з грубими і непристойними жартами. Виглядають значно старше за свої роки. У них відзначається швидке наростання порушень серцево-судинної і нервової систем, аж до стану вираженої серцево-легеневої недостатності, алкогольного недоумства з алкогольним поліневритом.

Жінки, що поступають на лікування від алкоголізму, зазвичай мають дуже жалюгідний зовнішній вигляд. Вони недбалі в зовнішньому вигляді, неохайні в одязі, грубі, вульгарні, без ознак сором'язливості, жіночності. Вражає їх інтелектуальна спустошеність, убогість, примітивність інтересів і бажань, якась відразлива голість тваринних інстинктів, байдужість до майбутнього, відсутність творчих спрямувань. Більшість з них справляє враження таких людей, що опустилися, безвільних, позбавлених майбутнього, не здатних боротися за себе, причому такі стани у них розвиваються значно швидше, ніж у чоловіків, і значно важче піддаються лікуванню.

Особливо це характерно для літніх жінок, у яких немає активного прагнення до лікування від алкоголізму із-за самотності, почуття занедбаності і безперспективності подальшого життя. Вони іноді зізнаються, що якби відчували з боку рідних і близьких хоч якусь зацікавленість в їх долі, якби був хтось, кому потрібна була б їх допомога, то постаралися б узяти себе в руки, позбавитися від цієї вади.

Молодші хворі, що не втратили на відміну від літніх надію влаштувати своє особисте життя, частіше покірливо і навіть з великим полюванням лікуються від алкоголізму. У цих випадках вирішальну роль грає усвідомлення наростаючої небезпеки, страх перед можливим падінням, нарешті, інстинкт біологічного і соціального самозбереження. Звичайно, важливе значення має власне розуміння хворих, що далі відступати вже нікуди, що порятунок - в повній відмові від алкогольних напоїв. Лікування таких хворих зазвичай виявляється високо ефективним.

Далі буде...Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.