Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Особливості жіночого алкоголізму (частина 4)

Багато дослідників відмічають, що у жінок стадії алкоголізму взагалі коротші.

Початок алкоголізму

Як відомо, алкоголізм підрозділяють на 3 стадії: 1-а - астенічна (зниження фізичної і психічної працездатності, почастішання споживання алкоголю і наростання переносимості алкоголю, тобто стійкості до кількості випитого алкоголю, втрата кількісного контролю, розвиток психічного потягу у вигляді нав'язливих думок про випивку, виникнення потреби похмелитися та ін.); 2-а стадія - наркоманична (висока переносимість алкоголю, втрата контролю за кількістю випитого і навколишньою ситуацією, виникнення запоїв, патологічний психічний і фізичний потяг до алкоголю, синдром абстиненції - патологічна потреба похмелитися, зниження критики, зміни особи - загострення несприятливих характерологічних рис і т. п.); 3-я стадія - энцефалопатична, тобто органічного алкогольного ураження головного мозку (виражений психічний і фізичний патологічний потяг до алкоголю, абстинентний синдром, втрата усіх видів контролю, зниження толерантності до алкоголю, алкогольна деградація особи у вигляді емоційно етичного огрубіння, зникнення сімейних і громадських симпатій, підвищеної збудливості з агресивними тенденціями, грубого цинізму і т. п.).

У хворих алкоголізмом спостерігаються соматичні і неврологічні порушення, що посилюються від стадії до стадії: захворювання печінки (жирова дистрофія, гепатит, цироз печінки), підшлункової залози, травного тракту (гастрит, коліт), серцево-судинної системи (алкогольна кардіоміопатія), крові, залоз внутрішньої секреції (статевих та ін.), нервової системи (алкогольний поліневрит - парези і паралічі ніг і рук).

У жінок стадії алкоголізму коротші, а психічні і фізичні (соматоневрологічні) порушення значно сильніші і настають швидше. Відзначаються і деякі особливості. Наприклад, в 1-ій стадії алкоголізму жінки більше, ніж чоловіки, схильні до прихованого вживання алкогольних напоїв, багато хто з них самостійно робить зусилля, щоб позбавитися від своєї вади, оскільки відчувають, що вони поступово стають його рабом. Навіть поступаючи на лікування з приводу білої лихоманки, яка виникає, як правило, вже в 2-ій стадії або на переході її в 3-у, вони частенько наполегливо заперечують зловживання алкоголем і наявну потребу похмелитися. Лише у 3-ій стадії, з настанням алкогольної енцефалопатії і деградації особи, вони з цинічною відвертістю говорять про своє пияцтво. При цьому вражає швидкість і тяжкість розпаду психіки, що настає: ще 1-2 роки тому розумно міркуюча жінка при новому вступі в психіатричну лікарню на лікування від алкоголізму виявляється недоумкуватою (тупий вираз обличчя, безглуздий погляд, безглузда посмішка, майже нечленороздільна мова з уривчастими цинічними виразами і т. д.).

Внутрішні органи і нервова система вражається порівняно швидше, у 2-й, особливо у 3-ій стадії відзначаються наростаючі ознаки цирозу печінки, серцевої і легеневої недостатності, розладу кишок, симптоми алкогольного поліневриту і т. п. Хворі виглядають значно старшими за свої роки: шкіра втрачає свою еластичність, бліда з синюшним відтінком, м'язи дряблі, зникає стрункість осанки, упевненість ходи.

У 3-ій стадії алкоголізму при вступі в лікарню спостерігаються виражена серцева і легенева недостатність, важкі трофічні розлади в різних органах, порушення функції сфінктерів (нетримання сечі і т. п.). У цих хворих значно частіше настає смерть від різних неважких соматичних захворювань (інфекційних та ін.).Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.