Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

ФІНАНСОВІ ВИТРАТИ НА АЛКОГОЛЬ

Всі ви розумієте, що вживання алкоголю вимагає певних матеріальних витрат. Але мало хто оцінює масштаби цих витрат. Судіть самі:

Алкоголь потребує грошей

Літр світлого пива у ларьку коштує приблизно 1 долар. Ні для кого не секрет, що більшість молодих людей вживають алкогольні напої щодня, і що однією пляшкою пива справа часто не закінчується. А у вихідні ці значення подвоюються і потроюються. Тобто за місяць на пиво буде витрачено мінімум 20 доларів.

Далі слід врахувати, що до пива майже завжди купуються швидкі закуски: горішки, кальмари, або риба. Причому вартість цих закусок часто перевищує вартість самої випивки. Припустимо, що до пива купуються кальмари або горішки, яких на один літр пива потрібно велику пачку, її ціна приблизно 1,5 долара. Нехай така закуска купується двічі на тиждень, тобто місячні витрати на неї складуть близько 12 доларів.

Отже, сумарні витрати на алкоголь та закуску до нього на місяць – 32 долари, а за рік – 384.

А зараз прорахуємо прибуток, який можна було б без усяких зусиль отримати із заощаджених грошей.

Ви розміщуєте заощаджені за 3 місяці гроші на валютному депозиті під 17% річних з щомісячним поповненням в сумі 32 долари (ваші місячні витрати на алкоголь). Шляхом нескладних підрахунків ми обчислюємо суму, яку ви отримаєте через рік. Вона складе приблизно 500 доларів. Вражає? І це без всяких зусиль з вашого боку.

Якщо ж до отриманої суми додати вартість випивки, яку багато хто закуповує на свій день народження, Новий Рік та інші свята, то ці 500 доларів можна сміливо подвоювати, а то і потроювати. У результаті, за десять років життя набігає сума, достатня для придбання автомобіля, що був у використанні.

Звичайно, можна ще спробувати оцінити потенційну шкоду, завдану здоров'ю вживанням алкоголю, витрати на лікування і тому подібне, але, на наш погляд, вищенаведеної інформації повинно вистачити, щоб змусити переосмислити свій спосіб життя тих людей, які все ще здатні мислити розсудливо.

Рахуйте, думайте, вирішуйте.Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.