Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Алкоголь та психічне здоров'я

Алкоголь здатний змінити людину до невпізнання. Ще учора врівноважений і адекватний домосід, сьогодні може перетворитися на буйного деспота під дією міцних напоїв. Можливо, спочатку вони і діють заспокійливо, але з часом їх дія міняється в протилежний бік.

Алкоголь та психічне здоров'я - поняття несумісні!

Людина, до звичного стилю життя якої міцно увійшла чарка, легко виходить з себе і так само легко абстрагується від суспільства, будучи абсолютно впевненою, що оточуючим глибоко байдуже на те, що з нею відбувається. Проте, це якраз і є прямий шлях до алкоголізму - коли психологічно людина налаштована на прагнення розслабитися і отримати заряд задоволення. Що ж відбувається далі? Після прийняття "на груди" їй здається, що тепер-то вона виглядає набагато привабливішою і упевненішою в собі, ніж ще пару хвилин тому, що весь світ належить їй одній і що усі докори рідних і близьких - це параноя або навіть заздрість, не більше того. Чим більше п'яниця затверджується в думці, що від випивки йому стає простіше висловлювати свої думки вголос, тим глибше укорінюється алкогольна залежність.

Вона, в свою чергу, призводить до серйозних психічних розладів, вилікувати які самостійно практично неможливо.

Ось перелік психічних захворювань, що виникають внаслідок надмірного вживання алкоголю:

- алкогольний делірій;
         - алкогольна депресія;
         - алкогольний галюциноз;
         - алкогольні маячні психози;
         - алкогольна епілепсія.

Міра сприйнятливості організму до спирту має значення тільки на початковій стадії алкоголізму. До речі, чим частіше людина прикладається до пляшки, тим швидше, як правило, вона п'яніє. Через яких-небудь пару років навіть найменша доза алкоголю викликатиме важку міру сп'яніння. Так чи коштує гра свічок - те розслаблення, яке дає алкоголь, - це усього лише ілюзія, створена запаленою уявою. У часто випиваючої людини нерідко виникають проблеми з пам'яттю, асоціаціями, спогадами. Вона не в змозі ідентифікувати той або інший процес, точно згадати, де і навіщо вона знаходилась, адже пріоритети вже зміщені у бік алкоголю, а не соціуму.

У числі найпоширеніших психічних порушень, викликаних дією алкоголю, являються проблеми із сприйняттям дійсності. Одну і ту ж саму фразу, вимовлену з однаковою інтонацією, алкоголік може сприймати абсолютно по-різному. Втім, у нього здебільшого чергуються два психологічні стани: агресія і апатія. Чи варто говорити, що людина на важкій стадії сп'яніння може неадекватно поводитися і представляти серйозну небезпеку для оточуючих.

Алкоголь та психічне здоров'я - поняття взаємовиключні.

Лікування психологічних розладів і хвороб - завдання досить складне. Його, як і консультування хворих, можуть виконувати тільки кваліфіковані лікарі. Усе ускладнюється тим, що людина з алкогольним синдромом найчастіше відмовляється визнавати свою залежність і неповноцінність. І тільки в окремих випадках хворі самі йдуть на контакт з лікарями і виконують необхідні рекомендації - усе залежить від мотивації, чи потрібне одужання самій людині і якою мірою.

Якщо ви залежні від алкоголю, не намагайтеся вирішити свої проблеми самостійно, заливаючи горе (чи радість) черговою дозою алкогольного напою. Спробуйте розібратися, що штовхає вас до чарки, а краще всього - зверніться по допомогу до рідних і близьких. Вони не відкинуть вас у важкий момент, а прикладуть максимум зусиль, щоб ви, нарешті, видерлися зі всепоглинаючої алкогольної залежності. Пам'ятайте: здоров'я - найголовніша цінність, дорожче за яку нічого немає.Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.