Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Алкогольні психози у жінок

Алкогольні психози значно частіше виникають у жінок, які спадково обтяжені алкоголізмом і психічними захворюваннями по материнській або батьківській лінії, а також у жінок з психопатичним складом особи і психічно нестійких.

Галюцинації при алкогольному психозі

Яких-небудь особливих картин алкогольних психозів у жінок не зустрічається. Серед тих, що поступають на лікування вперше, переважають хворі з одиничними, порівняно простими психотичними явищами - окремими зоровими, слуховими, тактильними і іншими галюцинаціями (зазвичай наприкінці дня хворі починають бачити якісь мелькаючі образи і тіні, чути лайки у свою адресу в розмовах оточуючих, відчувати на тілі повзання комах і т. п.). Це дуже лякає їх і змушує відразу ж звертатися за медичною допомогою.

У хворих, що поступають повторно, психічні розлади, як правило, важчі, - відзначаються затьмарення свідомості, масивні галлюцинаторные переживання (слухові, зорові), марення, відповідна поведінка з агресією до уявних ворогів, переслідувачів і т. д. Критичного відношення до хвороби, як правило, немає, тому госпіталізацію роблять в основному в примусовому порядку. Ось приклад такого захворювання.

Хвора 33 років, освіта 8 класів, робоча, знаходилася на лікуванні в психіатричній лікарні третій раз з приводу алкоголізму і алкогольного психозу. Після усунення психотичних порушень повідомила, що її батько і брат хворі на алкоголізм, сама вона п'є алкогольні напої з 10-12 років, похмеляється з 18-20 років. Була у шлюбі, має сина 10 років, з чоловіком в розлученні, позбавлена батьківських прав, але живе в одній квартирі з колишнім чоловіком і сином. Має судимість за хуліганство, двічі лікувалася від венеричного захворювання. Працює різноробочим на будівництві, останнім часом п'є запоями по 7-10 днів. Лікувалася від алкоголізму і білої лихоманки.

Причиною вступу в психіатричну лікарню послужила різка зміна стану - агресивна поведінка із-за зорових і слухових галюцинацій. Їй здавалося, що вона літає в компанії товаришів по чарці, чула загрозливі голоси, які вимагали вбити сина, повіситися і т. п. Була збуджена, кидалася з ножем на сина і колишнього чоловіка.

У лікарні після купірування психозу була пасивна, байдужа до себе і сина, не висловлювала ніяких реальних планів на майбутнє, не цікавилася лікуванням від алкоголізму. Пам'ять понижена, кмітливість погана. Залишалася емоційно тупою, байдужою і апатичною. Після лікування виписана без надії на те, що утримається від прийому алкоголю.

Зрідка бувають випадки алкогольного марення ревнощів з агресивною поведінкою, марення переслідування і т. п. Деякі хворі після виходу з психозу виявляли виражені порушення пам'яті, мислення і емоцій, були придуркуватими, тупими, недоумкуватими, нездатними навіть доглядати за собою.Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.