Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Причини жіночого алкоголізму (частина 2)

Останнім часом досить багато стало самотніх жінок (до 30 років і трохи старше). Матеріально вони, як правило, добре забезпечені, незалежні, але почуття самотності і невлаштованості особистого життя пригноблює, ранить душу. Добре, якщо робота повністю задовольняє і є цікаві захоплення, тоді зберігається відчуття повноти життя. Інакше робляться відчайдушні, іноді необдумані спроби «укладу особистого життя» із зовнішньою відчайдушністю поведінки, бравадою, випивками і т. п.

Жінка - алкоголічка

В багатьох країнах, у тому числі і в нашій, емансипація жінок супроводжувалася зняттям багатьох заборон, що раніше існували для них, у тому числі і на вживання алкогольних напоїв. Зникли і релігійні заборони. Але, на жаль, не з'явилося досить міцних тверезницьких традицій і нових моральних установок. Робота жінок на посадах, що раніше вважалися чоловічими, як би порівняла їх і у вживанні спиртного, в палінні.

Нині хлопчиків і дівчаток виховують переважно жінки, психологічно майже однаково і навіть з установкою на лідерство жінок в усіх сферах життя. Відбувається це тому, що діти основну масу часу проводять в дошкільних установах і в школі, де їх вихованням і навчанням займаються майже тільки жінки, а вдома батька частенько бачать лише по вихідних днях, да і то у нього бувають якісь невідкладні справи, оскільки чоловіки все-таки об'єктивно більше часу зайняті на виробництві і громадській роботі, ніж жінки.

На жаль, склалася ситуація, коли більшість батьків зайняті вихованням переважно чужих дітей (у школі, ПТУ, технікумі, на роботі і т. д.), а на своїх не залишається ні часу, ні терпіння. В результаті ми бачимо якщо не бездоглядність, то явну недовихованість, особливо чоловічим впливом, маскулінізацію (огрубіння, вульгарність поведінки) багатьох дівчат і фемінізацію юнаків. Зняття статевих психологічних відмінностей у формуванні особи і вихованні дівчаток і хлопчиків привело не лише до підвищення самостійності дівчат і жінок, але і сміливості відносно алкоголізації і паління. Про це свідчать приклади вільного, без зніяковіння, відвідування дівчатами, навіть без чоловіків, ресторанів і барів, що сьогодні стало звичайним явищем, а також почастішання зухвалих форм поведінки дівчат в громадських місцях і т. п. Дуже часто поступають в психіатричну клініку на обстеження дівчини 15-18 років, які в нетверезому стані ріжуть собі руки, труяться ліками і отрутохімікатами після конфліктів з друзями або батьками. Поведінка в клініці у них часто буває відвертою та розв'язною.

Причиною поширення пияцтва і алкоголізму в останні роки почали рахувати такі наслідки науково-технічного прогресу, як збільшення числа і різноманітності складних професій, важких ситуацій з підвищеною відповідальністю і психоемоційною напругою, фізичних і психічних перевантажень, що викликають стани дезадаптації. У зарубіжній літературі зустрічаються навіть твердження, що там, де в таких умовах не вживають алкогольні напої або наркотики, вище серцево-судинна і нервово-психічна захворюваність. Проте для таких тверджень немає достатніх підстав.

Працівники деяких емоційно напружених професій, керівні працівники дійсно частіше п'ють алкогольні напої, але не усі, а лише слабкіші і психічно нестійкі. Багато шкоди заподіяли різні посадові прийоми інспекторів, перевіряючих, що супроводжуються вживанням спиртного, нескінченними тостами і побажаннями. Поступово ставало звичним вживання алкогольних напоїв не лише чоловіками, але і жінками. Протее, цю алкоголізацію ніяк не можна зараховувати до неминучих наслідків науково-технічного прогресу, до необхідних засобів емоційної розрядки, до профілактичних заходів нервово-психічних і серцево-судинних захворювань.

Таким чином до істотних соціальних чинників стимулюючим виникнення у жінок пристрасті до алкогольних напоїв, можна віднести економічну і соціальну незалежність з неправильними психологічними установками, формами поведінки, відношенням до звичаїв, сімейних обов'язків і виховання дітей, невлаштованість особистого життя, самотність, випадковість інтимних зв'язків, роботу в сферах, що вимагають великої фізичної і психічної напруги.Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.