Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Спорт та алкоголь

Існує безліч людей, що дотримуються думки, що невеликі дози алкоголю не шкідливі, і навіть корисні. На подив, серед цих захисників алкоголю немало молодих людей, що захоплюються спортом, які стверджують, що алкоголь допомагає їм розслабитися після тренувань. Але їх можна зрозуміти. Хіба може молода людина у розквіті сил відмовитися від вечірнього келиху вина в ресторані або пляшки пива в компанії друзів? Адже стараннями реклами, вживання алкоголю зробили невід'ємним атрибутом «красивого» відпочинку. Тим більше що голова на ранок не болить і в боці не коле.

Спорт та алкоголь - несумісні!

Давайте спробуємо розібратися самостійно, чи сумісно помірне вживання алкоголю із здоров'ям в цілому і заняттями спортом зокрема?

Отже, які наслідки вживання алкоголю для здорової людини в розрізі спортивних тренувань?

При вживанні будь-якої дози алкоголю ми спостерігаємо наступні симптоми:

1. Зниження швидкості реакції і погіршення координації рухів людини.
         Как ви розумієте, при занятті тими видами спорту, де від реакції і координації рухів іноді залежить життя спортсмена, алкоголь не просто небажаний, він вкрай небезпечний. Особливо це стосується велоспорту, альпінізму, ігрових видів спорту і т.д.

2. Зниження витривалості.
         Цей симптом життю не загрожує, проте робить всі ваші спортивні потуги практично безглуздими. Алкоголь, що знаходиться в крові, перешкоджає синтезу і використанню глікогену, своєрідного резервного палива організму, використовуваного в м'язах при фізичних навантаженнях. Тобто в результаті тренування ви не досягаєте тієї межі, коли ваш організм починає досягати нових висот і ставати витривалішим.

3. Зневоднення.
         Снижение запасів рідини в організмі вкрай негативно впливає на усі без виключення органи і системи. Кров починає згущуватися і серце працює в режимі підвищеного навантаження, що до 40 років може привести до хронічної серцевої недостатньості (якщо, звичайно, балуватися алкоголем систематично).

4. Уповільнення м'язового зростання.
         Вживання алкоголю до або після тренування різко погіршує спортивні результати спортсмена, оскільки він ще й утрудняє роботу печінки. А печінка, у свою чергу, зменшує вироблення особливих амінокислот, які використовуються при синтезі білків для зростання м'язової маси. Тобто алкоголь зводить нанівець всі ваші зусилля в силових тренуваннях. Та й сама печінка страждає.

Як бачите, спорт та алкоголь поняття несумісні. Для того, щоб це зрозуміти не обов'язково вивчати медичну літературу. Досить призвати на допомогу здоровий глузд.Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.