Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Принципи лікування алкоголізму у жінок

Принципи лікування жінок і чоловіків, що хворіють на алкоголізм та алкогольні психози, однакові. Якщо хвора поступає з алкогольним психозом, то в першу чергу вживають заходи для усунення порушень свідомості, галюцинацій, марення, збудження. Це виконують, як правило, в умовах стаціонару. Одночасно і в подальшому вводять ліки, спрямовані на усунення порушень печінки, серцево-судинної і інших систем, дезінтоксикацію (видалення токсичних продуктів порушеного обміну речовин як наслідку хронічної алкогольної інтоксикації) і загальне зміцнення усіх функцій організму. Лише після цього проводять протиалкогольне лікування з формуванням відрази до алкогольних напоїв і їх непереносимості.

Лікування алкоголізму - шлях до свободи!

Після виходу з психозу і при вступі в лікарню з діагнозом алкоголізму жінки часто відмовляються від протиалкогольного лікування, наполегливо заперечуючи зловживання алкоголем і наявність патологічного потягу до нього. Доводиться витрачати немало сил, щоб переконати їх в необхідності такого лікування, інакше відразу ж після виписки виникає рецидив захворювання з повторною госпіталізацією.

Стійкість терапевтичного ефекту у жінок нижча, вони швидше поновлюють вживання алкогольних напоїв, оскільки емоційно більше залежать від несприятливої навколишньої ситуації, у них раніше порушуються вольові процеси (до речі, накопичення негативних переживань, зниження здатності до раціонального вирішення конфліктних ситуацій і депресію, що виникає при цьому, багато науковців вважають однією з головних причин жіночого пияцтва і алкоголізму). Тому курс лікування має бути максимально повним і тривалим. Після виписки обов'язково потрібна допомога в соціально-трудовій реадаптации і реабілітації - у відновленні соціальних зв'язків, працевлаштуванні, оскільки патологічні зміни характеру, що розвиваються в період хвороби, і афективна (емоційна) нестійкість серйозно заважають цьому.

Ми не схильні песимістично оцінювати ефективність лікування алкоголізму і алкогольних психозів у жінок, особливо в першій і другій стадіях. Погані результати (швидкий початок вживання алкогольних напоїв) спостерігаються, як правило, тоді, коли поспішають з випискою із стаціонару, йдучи на поводі у хворої. Деякі лікарі наполегливі прохання про виписку помилково оцінюють як ознаку відсутності критики і розуміння хвороби, як ознаку алкогольної деградації особи, вважаючи, що лікування не буде ефективним. Але більшість хворих намагаються скоріше вирватися із стін психіатричної лікарні із-за почуття сорому - лікарі нерідко на них дивляться з презирством, лікування проводять з роздратуванням, виражаючи невдоволення, а обслуговуючий персонал їх третирує. Їм соромно і неприємно. При доброму, уважному відношенні вони охоче лікуються і дають щиросерді завірення, що більше пити не будуть.

Удома жінкам обов'язково потрібна хороша підтримка, зайнятість чимось потрібним, важливим і цікавим, витісняючим почуття самотності, безглуздя життя. Психотерапевтична підготовка до подолання труднощів, упевненість в собі, причетність до загальнокорисної справи різко підвищують позитивний ефект протиалкогольного лікування. І природна жіноча соромливість в цьому виявляється справжнім помічником. Жінки в таких випадках здатні проявити величезну силу волі.Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.