Повернутися на головну
English  Русский  Українська   
Консультації               Література                     Сайти                        Відео        
 

Жіночий алкоголізм. Погляд соціального психолога.

Поза сумнівом, з пияцтвом і алкоголізмом безпосередньо пов'язано виникнення цілого ряду негативних соціальних явищ. Вживання алкогольних напоїв є головною причиною порушення громадського порядку, хуліганських вчинків, згвалтувань, нанесення тілесних ушкоджень і інших правопорушень, багатьох транспортних подій, нещасних випадків і т. п.

Жіночий алкоголізм - загроза для суспільства

Прямий і непрямий соціальний, економічний, моральний і медичний збиток від алкоголізму надзвичайно великий, проте він незмірно зростає при врахуванні жіночого алкоголізму, який спричиняє не лише безпосередній збиток здоров'ю у вигляді алкоголізму, алкогольних психозів, алкогольних захворювань печінки, серця і інших внутрішніх органів, але і погіршення спадковості і здоров'я майбутніх поколінь, дезорганізації сім'ї і т. п. Відповідальність жінок тут значніше і специфічніше.

Несприятливі наслідки жіночого алкоголізму стали набагато серйозніші і небезпечніші у наш час, в століття науково-технічного прогресу, що супроводжується прискоренням темпів життя і ускладненням міжособових стосунків, підвищенням нервово-психічних навантажень і психоемоційної напруги. Жінки виявилися залученими практично в усі сфери сучасного життя і одночасно відповідальними за побут сім'ї, благополуччя дітей, хоча фізіологічно вони мають меншу, ніж чоловіки, фізичну і психоемоційну стійкість і витривалість. Вживання алкоголю, послабляючи нервову систему, ставить їх в ще критичніші умови, збільшує ризик виникнення різних захворювань, у тому числі і алкогольних, а п'юча жінка - це джерело дезорганізації сім'ї і виробничого колективу, підрив здоров'я дітей.

Встановлено, що алкоголізм як хвороба у жінок може розвинутися у будь-якому віці, але формується, на відміну від чоловіків, швидше і упродовж коротшого часу після початку пияцтва. Найбільший ризик перетворення побутового пияцтва в алкоголізм відзначається у молодому віці, переважно у 30-50 років, а ризик захворювання найбільш високий після 40 років, у період менопаузи. У деяких жінок найбільш небезпечним періодом для розвитку алкоголізму є вік від 50 до 59 років.

Вік формування алкоголізму у жінок, як і у чоловіків, за нашими спостереженнями, може бути різним і визначається рядом чинників: характерологічними особливостями, станом нервової системи, відношенням до споживання алкогольних напоїв в сім'ї і в групі близьких людей, психологічними установками оточення, доступністю алкогольних напоїв і т. д. Нині алкоголізм виявляють у жінок будь-якого віку: підліткового, юнацького, молодого, зрілого, літнього. Нам доводилося лікувати дівчаток 14-15 років з явною пристрастю до алкоголю. Проте алкоголізму, що повністю сформувався, у дівчаток-підлітків ми не спостерігали, звичайно це короткочасна підліткова алкоголізація, що припиняється після відходу з поганої компанії. Але, поза сумнівом, небезпека розвитку алкоголізму в таких випадках дуже висока. Поступають і жінки старше 50-55 років з алкоголізмом, що сформувався вже після відходу на пенсію. Отже, вік не має вирішального значення у виникненні алкоголізму у жінок.

Як би то не було, і дівчаткам, і жінкам бальзаковского віку краще утримуватися від вживання алкоголю. Якщо можливо - зовсім.Texts' author, designed and programmed by Oleksii Vintsevych, 2009-2020. All rights reserved.